Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

Zobacz więcej informacji o laserowej korekcie wzroku na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Komfort w codziennych sytuacjach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz dostęp do różnych zawodów – to jedynie kilka z powodów, które skłaniają ludzi do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie nieprzerwanie wzrasta, na co wpływ ma z pewnością nadzwyczaj niskie niebezpieczeństwo możliwych komplikacji oraz coraz bardziej doskonała technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do sporo poważniejszych komplikacji, gdyż stanowią czwarty (zaraz po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – skuteczność oraz niewielkie ryzyko powikłań

Laserowa korekcja wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć imponujące rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei usunąć dalekowzroczność. Aktualnie najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego formowania, a zarazem redukuje zagrożenie uszkodzenia zdrowych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad wzroku przemawia sporo czynników. Istotne to z pewnością niska inwazyjność, efektywność, dokładność, a także prawie nie istniejące niebezpieczeństwo powikłań. Należy wspomnieć także o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – są także przeciwwskazania

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, że w poniektórych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego przeprowadzenia. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, ciążę oraz karmienie piersią, schorzenia oczu takie jak zaćma czy wiek poniżej 21 roku życia.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]