Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii w medycynie ?

Zainteresowany magnetoterapia urządzenia? Skieruj się tu.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga również w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na spore gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy również modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]