laser wysokoenergetyczny

Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia prawie każdej części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, skręcenia stawów czy achillodynia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu zapalenia stawów, ostrogi piętowej, rwy kulszowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]