Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Tu odnajdziesz szczegółowe informacje dotyczące leczenia zwyrodnienia plamki żółtej.

Choroba AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które dotyka osób starszych i kategorycznie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Współcześnie biegli okuliści oferują nowoczesne sposoby leczenia tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia wcześniejszej sprawności.

Kto najczęściej choruje na starcze zwyrodnienie plamki żółtej?

Plamka żółta to część siatkówki oka charakteryzująca się największym skupiskiem fotoreceptorów – to dzięki niej nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest chorobą, która przejawia się poprzez deformację obrazu oraz utratę ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. AMD dotyka najczęściej osoby po pięćdziesiątce, natomiast zespół przyczyn schorzenia nie został wciąż do końca poznany. Przypuszcza się jakkolwiek, iż za AMD odpowiada niewłaściwy tryb życia – m. in. palenie tytoniu, długotrwała ekspozycja na światło UV lub nadwaga. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne, a także inne choroby występujące równolegle, np. hipertensja czy hiperglikemia. Dzisiejsza medycyna wytworzyła jednakże efektywne techniki leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest przeprowadzane przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Leczenie AMD – czy jest bezbolesne?

Specjalistyczny laser 2RT działa na starzejące się komórki gałki ocznej i zarazem nie narusza receptorów siatkówki. Zabieg ten jest nieinwazyjny, co powoduje, iż może być przeprowadzany u wielu grup pacjentów narażonych na uszkodzenie albo utratę wzroku. Technika laserowa pobudza komórki do regeneracji i powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Praca lasera nanosekundowego trwa ledwie kilka minut, a przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]