Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Skieruj się tutaj, jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości na temat operacji wzroku Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się problematycznych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na zabieg korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda mało inwazyjna i bezpieczna

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie astygmatyzmu, dalekowzroczności, jaskry, jak również wielu innych schorzeń. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku znamionująca się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje wykwalifikowana kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, wybierze adekwatną procedurę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, więc mogą rozpoznać nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, np. stożka rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają m.in. na modelowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem koniecznym w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, jaskry, a także innych groźnych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją zaćmy. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi kwestiami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z gałki ocznej.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]