aparat do ultradźwięków, aparat do terapii ultradźwiękowej

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki mają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – cięgien, blizn, stawów czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Funkcjonują dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]