Zdiagnozowano u Ciebie starczowzroczność? Zgłoś się na zabieg

Na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ uzyskasz więcej szczegółów o starczowzroczności.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej objawem jest pogarszanie się widzenia na nieduże odległości, co właściwie uniemożliwia rozwiązywanie krzyżówek, czytanie czasopism, użycie notebooka lub telefonu komórkowego oraz podejmowanie szeregu prostych czynności. Presbiopia jest wynikiem zaburzenia zdolności oka do akomodacji bądź jej kompletnej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek wywołuje to pewne trudności. Soczewki do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe często nie są wygodne, a modele progresywne w większości wypadków nie są tanie. Najlepszym rozwiązaniem może być więc zlikwidowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest konieczna?

Jak już napomknęliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się wielu przeszkód przy realizowaniu koniecznych, najprostszych czynności. Osoby cierpiące na to schorzenie (należy zaznaczyć, iż niekiedy pierwsze objawy presbiopii manifestują się już ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z komputera, a także robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie ceny towaru) czy podróżami komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Dodatkowo, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest równoważona przez zdolność dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie okularów bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą zazwyczaj osłabienie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w toku pojedynczego zabiegu

Poza korekcją przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, by w toku jednego zabiegu w pełni zlikwidować wadę w obu oczach.

Lokalizacja firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]