Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Szukasz podłóg panelowych? Wejdź na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby, aż ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Teraz najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent może nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia świetnie nadają się listwy podłogowe.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]