Spędzasz wiele godzin na grach? Koniecznie kup fotel dla graczy!

Kartkując reklamy salonów z wyposażeniem wnętrz coraz częściej natykamy się w ich ofercie na strony przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Wielu konsumentów przeważnie nie dostrzega różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami do pracy przy biurku, ale zapaleni gamerzy są świadomi, że właściwie dobrany fotel gamingowy jest niezbędny, ponieważ zdecydowanie podnosi komfort rozgrywki.

Krzesła dla graczy – solidność, stabilność i opcja dostosowania

Przez minione trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i w mgnieniu oka wyprowadziły się z salonów gier do naszych mieszkań. Zaistniał także e-sport i coraz więcej osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla zabawy, lecz wręcz spędza przed komputerem kilkanaście godzin tygodniowo przygotowując się do kolejnych turniejów. Dlatego też potrzebne im są stosownie zaprojektowane fotele gamingowe, których podstawowym zadaniem jest zagwarantowanie graczom dobrego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu optymalnej wygody w czasie kilkugodzinnych sesji. Co zatem wziąć pod uwagę wybierając fotel gamingowy? Na początku dowiedz się, w jakim stopniu pozwala on na regulację poszczególnych elementów mających wpływ na jego komfort, m.in. na wysokość zagłówka, podłokietników i siedziska, ułożenie poduszek na odcinku piersiowym i lędźwiowym oraz kąt maksymalnego i minimalnego odchylenia oparcia. Ważne są również surowce z jakich wyprodukowany został taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały nawet na ogromne obciążenia, a na powierzchniach mających kontakt bezpośrednio z ciałem gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięty materiałem, który nie spowoduje uszkodzenia czy podrażnienia skóry.

Krzesła gamingowe – skąd wynikają różnice cen?

Koszt zakupu krzesła gamingowego nie jest niski – cena najtańszych produktów tego rodzaju oscyluje na poziomie 400 zł, natomiast w przypadku modeli wysokiej klasy może daleko przekroczyć 1000 zł. Skąd wynika takie spektrum cen? Tańsze modele krzesła dla graczy są wytworzone z tworzyw gorszej jakości i z reguły posiadają mniejszą możliwość regulacji, ale bez trudu spełnią oczekiwania osób, które spędzają przed ekranem maksymalnie kilkanaście godzin tygodniowo. Modele przeznaczone dla zawodowych graczy są często powleczone bardzo mocną prawdziwą skórą, są w stanie udźwignąć duże obciążenia (nawet do 120 kg!), mają szeroki zakres regulacji istotnych modułów, jak również posiadają dodatkowe udogodnienia, jak zaczepy na napoje, kieszonki na drobiazgi bądź podnóżki.